- Denne begivenhed er allerede afholdt.
Blindfold Night – El Diablo
9. august | 19:00 – 10. august | 02:00
Et “Blindfold Event” i Eldiablo er en unik aften, der tilskynder deltagere til at udforske egne sanser udover det visuelle, ved at benytte blindfold for at skærpe synssansen,
Alt sammen mens du/I nyder det spændende mysterium ved, hvem deres partnere i mørket mon kan være.
Uden syn bliver hvert stød, hver lyd og hver duft intensiveret og især berøringssansen bliver hyper opmærksom.
Når blindfolds fjernes, er der tid til refleksion og sociale interaktioner, det har vi rum og plads til også.
Samtykke og respekt er altid i centrum for begivenheden.
Denne aften har vi fokus på wellness og tænder vi op for den lækre udendørs hot tub.
Ud over det har clubben også den lækre indendørs spa, med bobler. Der er også en infrarød sauna, der giver en helt speciel oplevelse af at varmen kommer inde fra din egen krop. Der står også et lækkert solarie med nye rør i. 2 helt fantastiske massagestole. Den ene er lidt blidere end den anden, spørg endeligt personalet hvilken stol der er blid.
Kom alene eller tag en partner med og nyd de dejlige faciliter på en pivfræk aften i Club El Diablo.Hele klubben står til din/jeres rådighed.


